sobota, 21 czerwiec 2014 09:05
Robimy samodzielnie sterówki do akro
W związku z tym że otrzymałem niedawno nową 19 metrową Nikitę 4 od firmy Icaro Paragliders, musiałem na niej założyć sterówki do akrobacji. Postanowiłem to opisać, bo być może inni też będą chcieli spróbować.
sobota, 11 luty 2012 15:58
Apetyt, ryzyko, rutyna – akrobacje paralotniowe polskim okiem. Spojrzenie po latach.
Zawsze interesowałem się różnymi dziedzinami sportu, ale nie sądziłem że paralotniarstwo, a w szczególności akrobacje paralotniowe aż tak mnie pochłoną. Pochodzę z małej miejscowości z województwa opolskiego gdzie wywieźli burmistrza na taczce z urzędu, a w nocy wyłączali oświetlenie na ulicach w związku z zadłużeniem gminy.
środa, 27 kwiecień 2011 16:38
Testy obciążenia skrzydeł akro
Pal Takats, postanowił wykonać bardzo prosty, ale ogromnie ciekawy dla wszystkich akro pilotów test. Celem testu jest sprawdzenie zachowania skrzydła akrobacyjnego Thriller dla różnego obciążenia w poszczególnych figurach.
piątek, 08 kwiecień 2011 16:46
Sato-rotacja
W 1999 roku Raul Rodriguez wynalazł figurę SAT, a wraz z nią świat akrobacji narodził się. Oś obrotu w figurze sat znajduje się pomiędzy pilotem a skrzydłem, dzięki temu skrzydło może poruszać się pozytywnie do przodu podczas gdy pilot zatacza łuki plecami do tyłu. Prędkość opadania w sacie jest niewielka i wynosi od 3-8m/s w zależności od rodzaju sprzętu na którym lecimy i jakości wykonania figury. W figurze sat czasza naszej paralotni porusza się zdecydowanie szybciej niż w spirali, ponieważ dochodzi do skrócenia promienia obrotu. Przeciążenie jest również niewielkie i można w figurze pozostać przez bardzo długi okres czasu, bez…
Etykiety
wtorek, 13 lipiec 2010 08:26
Fullstall na skrzydle do akrobacji
Zawsze po przesiadce ze skrzydła freestylowego na profesjonalne skrzydło akrobacyjne jest obawa przed pierwszym przeciągnięciem. Wszystko z powodu dynamiki tych małych potworów, i brutalnych przestrzałów czaszy przed pilota w trakcie złego wyprowadzenia. W zasadzie obawy mamy słuszne, ponieważ faktycznie wszystko przebiega trochę inaczej i różnica w dynamice jest wręcz powalająca, szczególnie jeżeli chodzi o sam moment wyprowadzenia. W tym krótkim artykule chciałbym przybliżyć Wam Fullstalla, jednak miejcie na uwadze że odnoszę się tutaj do małych profesjonalnych skrzydeł do akrobacji.
czwartek, 26 listopad 2009 08:41
Jak dużo powtórzeń tumblingu wytrzyma skrzydło akrobacyjne?
Pytanie które ciekawiło mnie od dłuższego czasu, ponieważ latam obecnie na 19 metrowej Nikicie 2, i w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy nakręciłem na niej sporo różnych rzeczy. Latamy na skrzydłach robimy akrobacje, ale czy wiemy ile co wytrzyma i kiedy należy to wymienić?
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł
- koniec